ho esc_url( get_template_directory_uri() ); ?>/js/js.min.js">

patarimai

Apie ką kalbėti su plytelių meistru?

Apie ką kalbėti su plytelių meistru? Vizualizacija keraminės plytelės akmens masės vonia vonios kambarių interjero idėjos.

Apie ką kalbėti su plytelių meistru? Ketvirtoje vonios kambario įrengimo laidelėje patarsime, kokius klausimus verta išdiskutuoti su vonios kambarį įrengiančiais arba remontuojančiais darbų vykdytojais. Eilinis žmogus neprivalo gilintis į statybos meno smulkmenas. Tai amatininkų sritis, todėl tai jie privalo pasiūlyti arba užtikrinti palankiausius sprendimus. Tačiau pasitaiko, kad skubėdami darbų vykdytojai nėra linkę nagrinėti užsakovo pageidavimų. Jie tiesiog nori atlikti savo įprastą darbą ir tiek. Kartais gali paaiškėti, kad meistras nesuprato mūsų užmojų. Galbūt kokią nors detalę galima buvo įrengti paprasčiau ir geriau. Galbūt užmiršome jam nurodyti, kad unitazas turi būti pakabinamas, o ne pastatomas. Galbūt nebuvo kada aptarti veidrodžio šviestuvo elektros laidų įleidimo į sieną klausimo. Visa tai gali lemti naujas išlaidas ir skatinti stresą. Todėl labai raginame pasinaudoti interjero 3D vizualizacijos paslauga. Tai palengvins bendravimą su darbų vykdytoju. Kompiuterinis modelis „parodo“ siūlių išdėstymą, įrangą ir jo patalpinimo vietą. 3D vizualizacija leidžia iš anksto pastebėti techninius trukdžius, kuriuos būtina pašalinti ir įsitinkinti ar apie nieką nepamiršome. Žinoma, vizualizacija, tai ne projektas, todėl ja vadovaujantis negalima tikėtis, kad jos autorius numatys visas situacijas ir užtikrins, kad vizualizacijoje pristatytas vaizdas lygiai taip pat bus įgyvendintas konkrečioje patalpoje. Dekoratoriai ir konsultantai nevyksta į klientų namus ir netikrina faktinės tų patalpų būklės. Tai kliento ir darbų vykdytojo užduotis. Tačiau 3D vonios kambario modelis suteikia galimybę apčiuopti tam tikras problemas ir padėti jų išvengti įrengiant ar atnaujinant vonios kambarį.

Svarbus techninio pobūdžio klausimas, kurį būtina aptarti su meistru, tai keraminės dangos kreivumas. Klientai neturi nuovokos apie keramikos gamybos procesą. Krosnyje plytelės susitraukia apie 10 proc. ir, beje, išsikreivina. Pagal matmenis gamintojai suskirsto jas į grupes ir pjauna, t.y. rektifikuoja. Išvada – klientai negali reikalauti, kad tokiu būdu gaminamo produkto matmenys būtų tobulai vienodi. Plytelių kreivumas vizualiai šalinamas siūlėmis. Kuo didesni matmenų skirtumai ir didesnis kreivis, tuo platesnės turi būti siūlės. Nors rektifikuotas plyteles galima kloti su mažesnėmis siūlėmis, tačiau nepatartina jų atveju taikyti besiūlio klojimo. Nepalikus tarpų neįmanoma pašalinti plytelių kreivumų ir išvalyti tarp plytelių patekusių nešvarumų. Todėl pravartu su meistru aptarti siūlių plotį atsižvelgiant į plytelių rūšį ir išnagrinėti ar būtina lyginti sienas ir grindis.

Kitas klausimas, kurį svarbu išdiskutuoti, tai sienų arba grindų kreivumas. Teisės aktai numato apibrėžtus kokybės standartus, kurie nurodo leistinus nuokrypius. Jeigu siekiate, kad matmenys būtų itin tikslūs, iš anksto aptarkite tai su darbų vykdytojais, kad vėliau nekiltų ginčai ir nepasitenkinimas. Savo paties naudai klientas turėtų pasirūpinti, kad prieš klojant plyteles sienos ir grindys būtų išlygintos, jeigu reikia. Ant kreivos sienos įrengti tiesų ir lygų keraminės dangos paviršių itin sudėtinga. Lygiai tokiu pačiu principu būtina išlyginti paviršių, ant kurio bus klojamos mozaikinės plytelės. Kreivą paviršių lygiai išklijuoti mažomis plytelėmis yra beveik neįmanoma. Būtina taip pat atsižvelgti, jeigu ant to paties paviršiaus klojama įvairių storių danga, ir atitinkamai paruošti sieną.

Kloti mozaikines plyteles ypač sudėtinga ir retai kuri komanda sugeba pakankamai preciziškai atlikti šį darbą. Pravartu iš anksto sužinoti, ar darbų vykdytojai turi patirties klijuojant mozaikines plyteles, ar gali pasiūlyti sprendimus, kurie užtikrins lygiai ir preciziškai atliktą mažų elementų klijavimo darbą. Mozaikinės plytelės tvirtinamos ant tinklelio ir klijuojamos pagal anksčiau priklijuoto mozaikos lapo siūlės storį. Jeigu siūlė tarp paskirų lapų turi būti tokia pati kaip tarp mozaikinių plytelių, naujos eilės neklijuokite, kol nesustandės apatinė plytelių eilė. Kitu atveju klijai gali neatlaikyti svorio ir visa mozaika nuslinks į apačią, o siūlės bus įvairaus pločio. Akmens mozaikas rekomenduojama klijuoti baltais klijais – paprasti klijai gali jas išblukinti. Stiklo dekorus taip pat būtina klijuoti specialiais klijais, kurie chemiškai nesureaguos su raštais. Visi šie klausimai itin svarbūs ir lemia, ar klientas bus patenkintas vonios kambariu.

Esminis su keramikos danga susijęs klausimas, tai molio, iš kurio pagamintos plytelės, rūšis. Greso ir klinkerines plyteles pjauti sudėtingiau, o skylės jose gręžiamos specialiais grąžtais. Žymiai sunkiau jas nušlifuoti klojant išoriniuose kampuose. Todėl vonios kambarių sienas klijuojant greso plytelėmis darbų vykdytojamsprireiks daugiau darbo ir geresnės įrangos. Tai gali atsispindėti kainoje. Meistras, kuris iš anksto nebuvo informuotas, kad ant sienų teks klijuoti greso plyteles, sužinojęs gali būti nepatenkintas sutarta plytelių klojimo kaina.

Plytelių klijavimo madingais raštais kontekste, pravartu iš meistro pareikalauti, kad išoriniai sienų ir kitų konstrukcijų kampai būtų išklijuoti atitinkamu kampu pjautomis plytelėmis. Tai gali turėti įtakos kainai, tačiau vonios kambarys atrodys modernesnis nei kampai su juostelių apdaila, kurios, be kita ko, gali būti labai dekoratyvinės. Nepaisant to, kartais pravartu juosteles naudoti tose vietose, kur plytelės gali nuskilti, pvz. ant laiptų. Svarbu taip pat su meistru pakalbėti apie vietų, į kurias gali patekti vanduo, apsaugą nuo drėgmės. Viena tokių, tai dušo kabina. Jeigu pro siūles po plytelėmis pateks vanduo, sudrėks sienos. Gali įsiveisti grybelis. Todėl vietose, kuriose renkasi daug vandens, rekomenduojama po plytelėmis įrengti patikimą hidroizoliaciją. Verta taip pat atkreipti darbų vykdytojo dėmesį į vandens garų kondensacijos vietas – langų zonas, neapšiltintus ventiliacijos kanalus, šalto vandens tiekimo vamzdžius ir kitas. Visur, kur vadinamasis rasos taškas susisiekia su oru, vyksta ore esančių vandens garų kondensacija. Jeigu tose vietose drėgmė išsilaikys ilgesnį laiką, tikėtina, kad ilgainiui ten atsiras grybelis. Todėl labai svarbu užtikrinti veiksmingą vonios kambario ventiliaciją ir vengti paviršių didelių temperatūrų skirtumų bei detalių užšalimo. Siekiant minimizuoti vandens kondensaciją ant stiklo paviršiaus rekomenduojama po langu įrenti radiatorių.

Šildymo kontekste pravartu su darbų vykdytojais aptarti vandens išvedžiojimo ir nuotekų surinkimo sprendimus. Jeigu vonios kambaryje jau įrengtas grindų šildymas, gali būti sudėtingiau grindyse išvedžioti vamzdžius. Gali paaiškėti, kad dėl kanalizacijos ir grindų šildymo vamzdžių kolizijos numatytose vietose negalima įtaisyti sanitarinės įrangos. Visus galimus susikirtimus būtina numatyti iš anksto, geriausia dar grindų šildymo sistemos planavimo etape.

Kalbant apie grindis, patartina vonios kambario grindų aukštį pritaikyti prie gretimų patalpų. Pasitaiko, kad statybininkai suignoruoja šį faktą. Grindų laiptelis ne visada ir ne visur gerai atrodo, be to, ties juo galima suklupti. Pokalbio su darbų vykdytoju metu būtina išnagrinėti plytelių klojimo būdą siekiant numatyti galimus vonios kambario įrangos, pvz. WC rėmo ar grindyse įrengtų nuotekų vamzdžių montavimo aukščio ir patalpinimo trukdžius. Pasirinkus grindų plytelių klijavimo būdą ir vietą, WC rėmą patartina montuoti taip, kad įrengiant jo apdailą nereikėtų plytelių pjaustyti labai plonomis juostomis. Jo montavimo vietą ir aukštį reikia pritaikyti vadovaujantis plytelių ant sienos matmenimis. Paprastai darbų vykdytojai šiais dalykais pasirūpina, tačiau gali paaiškėti, kad tam tikri dalykai liko pražiopsoti. Grindyse, pvz. po dušu, montuojant nuotekų nuvedimą būtina link nutekėjimo angos įrengti nuolydžius. Vandeniui patekus už kabinos arba durų ribų, jis turi grįžti ir subėgti į nutekėjimo angą. Priešingu atveju gali susidaryti slidžios balutės. Dėl šios priežasties grindys sukrinta sienos link. Dėl to gali būti sudėtinga kloti grindų plyteles kitose vietose. Gali paaiškėti, kad plyteles reikės pjaustyti siekiant užtikrinti vienodą horizontalios siūlės aukštį pirmos grindų plytelių eilės atžvilgiu. Meistrui užmiršus apie grindų nuolydį dušo kabinoje ir pradėjus grindis klijuoti pilna plytele, prie dušo kabinos sienos jam prisieis pasukti galvą, kaip atlikti plačios spragos, atsiradusios dėl grindų nuolydžio link nutekėjimo angos, estetišką apdailą.

Norėdami dušo padėklą iškloti iš plytelių, būtinai apie tai iš anksto informuokite vonios kambario įrengimo darbų vykdytoją. Pravartu tokio dušo kabinos modelį ir matmenis meistrui pateikti prieš įrengiant dušo padėklą. Gali atsitikti taip, kad tam tikrai kabinai turi būti savo savybėmis ir dydžiu atitinkamai pritaikytas dušo padėklas. Pravartu tai numatyti iš anksto. Analogiška, kai norime kad darbų vykdytojas apdirbtų vonią – iš anksto reikėtų turėti konkretų vonios modelį. Gali atsitikti taip, kad vonia pristatyta jau atlikus jai skirtą apdirbimą, yra šiek tiek kitų nei nominalūs matmenys ir atsiranda problema, kaip tokią vonią įmontuoti jai parengtoje vietoje.

Svarbus klausimas, kurį turite aptarti su jūsų meistru, tai statūs kampai arba jų nebuvimas. Gali atsitikti taip, kad pirma plyteles išklosime ant priešingų sienų pradedant sveikų plytelių eile. Akivaizdu, kad grindų siūlės turi sutapti abiejuose sienos pusėse, o čia štai – staigmena. Nors pradėjome kloti sveikomis plytelėmis, tos priklijuotos prie grindų iš vienos pusės nesutampa ir siūlės atrodo neestetiškai. Aha! Sienos nėra statmenos pagrindui! Statų kampą reikėjo nustatyti prieš klojant plyteles arba atitinkamai pjauti plyteles. Tačiau niekas nepatikrino kampų. Kas dėl to kaltas? – mūrininkas, meistras ar investuotojas?

Temų apie vonios kambarių techninio, estetinio ir ergonominio pobūdžio problemas yra begalė. Apie tai galima rašyti ištisas knygas. Kviečiame apsilankyti mūsų salone ir pasižiūrėti įdomių sprendimų – kaip įmontuoti veidrodžius, įrengti juo plytelių plokštumoje, kaip įkomponuoti apšvietimą. Visa tai gali pasirodyti pakankamai svarbu. Tobulybė slypi detalėse.

Kita įdomi pokalbio su meistru tema, tai išlaidos. Rangovai mėgsta derėtis. Klientai taip pat. Visa tai gali baigtis nesusipratimais. Kaina sumažinta, tačiau kas su kokybe ir taikoma technologija? Visuomet galime išsiderėti mažesnę paslaugos kainą. Tačiau ar baigus derybas tai vis dar bus ta pati paslauga? Darbų vykdytojai žino, kad klientai paprastai vienu metu derisi su keliomis komandomis. Taigi joms palankiau nurodyti kainas už absoliučiai pagrindines paslaugas ir į sąmatą neįskaičiuoja nieko, kas pakeltų paslaugos kainą. Jeigu svarbiausia kaina – tebūnie. Tačiau jeigu kas nors nori, kad darbas būt atliktas padoriai – teks primokėti. Jeigu darbų vykdytojo pateikta kaina apima visus darbus, verta pasiteirauti apie tų darbų specifikaciją ir išanalizuoti, ar visi svarbūs montavimo darbai joje numatyti. Tam tikrų darbų nederėtų atsisakyti, nors jie galbūt ir nėra absoliuti būtinybė. Tokiais atvejais būna, kad meistrai neįtraukia jų į išlaidų sąmatą. Vėliau gali paaiškėti, kad už svarbius darbus teks papildomai primokėti, o jau vykstant montavimo darbams sunku išsiderėti palankią kainą. Susitarus dėl valandinio įkainio už darbą, ko gero visi reikalingi darbai bus atlikti, tačiau darbo kokybė gali būti pernelyg aukšta, o kaina nenuspėjama. Tačiau kaip bebūtų, darbų vykdytojas nebus nusiteikęs apleisti kokių nors esminių darbų.

Suderinus bendrą darbų atliko kainą, verta šiek tiek stebėti statybininkus, ar jie pernelyg neskuba. Priešingai nei atrodytų, mums būtų į naudą, jeigu darbų vykdytojai vienu metu vykdytų dvi investicijas. Galime jų pasiteirauti ar bus galimybė kuriam laikui nutraukti darbus. Palanku, jeigu vykdytojai taip susiplanuoja savo veiklą, kad galėtų pakankamai laiko skirti vadinamosioms technologinėms pertraukoms. Šviežiai įrengta hidroizoliacija turi gerai išdžiūti. Negalima iš karto glaistyti ką tik priklijuotų plytelių siūlių, ypač epoksidiniu glaistu, kuris apsaugo nuo drėgmės skverbties. Darbų vykdytojų skubėjimas kartais nesutampa su statybinių medžiagų, pvz., savaime išsilyginančių mišinių ar plytelių klijų naudojimo instrukcijų nurodymais.

Naudokis dovanine vizualizacija. Klientai perkantys keramines plytėles Chata 1 įmonėje gali naudotis architektų ir konsultantų pagalba. Jie įves tikslius matmenis jūsų pasirinktos patalpos į kompiuterinę programą ir išdėstys pasirinktas keramikines plytėles bei santechniką. Tai Jums padės gražiai suplanuoti patalpą. Visą projektą pamatysit 42 colių dydžio ekrane 3d animacijoje. Vizualizacijos metu darbuotojai suteiks techninius patarimus, padės pasirinkti spalvas ir tinkamas medžiagas. Gali pasiūlyti daug įvairių išrišimų, padėt sukurt patalpą pasirinktam stiliuje.

Daugiau informacijų „patarimų” skyriuje.

Planuojant pirkinius didesniais kiekiais ar perkant dažnai mūsų parduotuvėje galima derinti kainas. Nuolaidos netaikomos kitų akcijų prekėms. Visus finansinius sutarimus deriname parduotuvėje.

Didesnį pirkinių kiekį miesto ribose vežam veltui. Už miesto ribų transporto sąlygos tariamos individualiai.

Salony sprzedaży

Suwałki

ul.Szpitalna 1A
tel:87 566 70 33
fax:87 567 48 17

Ełk

ul.Kilińskiego 16
tel:87 610 99 01
fax:87 610 99 01

CHATA 1
Żukowski, Puchalski, Żynda Sp.j.

16-400 Suwałki, ul. Szpitalna 1a
NIP: 844-232-02-14, Regon: 200328480
biuro@chata1.pl